Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba ilçesinden kalkış yapan Cougar tipi helikopter kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Oluşan helikopter kazasında 13 askerimiz şehit düştü. 13 şehit’in arasında yer alan Tümgeneral Aydın'ın koordinesinde, görev yaptığı bölgede terör örgütüne büyük darbe vuran operasyonlar gerçekleştirildi.

KATO OPERASYONU

Tümgeneral Aydoğan Aydın, son olarak 19 Nisan'da başlatılan, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı, 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Beytüşşebap 8. Jandarma Komando Alay Komutanlığına bağlı 425 jandarma komando ve 450 güvenlik korucusunun görev yaptığı, 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'ndaki "Şehit Binbaşı Ahmet Karaman" operasyonunu koordine etti.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM AYDOĞAN AYDININ AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

TÖREN DÜZENLENİYOR

Şehit olan askerlerimiz için Şırnak'ta askeri tören düzenleniyor. Burada düzenlenen törenin ardından 7 şehidin naaşı memleketlerine yollanacak.6 şehidin naaşı ise Ankara Adli Tıp Kurumu'na yollanacak.Törene üst düzey yetkililer ve bakanların katıldığı belirtiliyor.