Resmi temaslarda bulunmak amacıyla Bangladeş'e giden Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye İşbirliği Koordinasyon Ajansı (TİKA), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile beraber Rohingya'dan Cox's Bazar'a kaçan sığınmacıların bulunduğu bir kampta sıcak yemek ve insani yardım dağıtımında bulundu.

Rohingya Müslümanları'nın kaldığı kampları ziyaret eden Başbakan Yıldırım, sığınmacıların halini ve bölgede TİKA, AFAD ve Diyanet İşleri Başkanlığımız ile uluslararası örgütler tarafından yapılan insani yardım çalışmalarına yönelik incelemelerde bulundu.

Başbakan burada gerçekleştirdiği konuşmada, "Türkiye dünyanın neresinde olursa olsun muhtaçlara yardım etmeye, onların sorunlarını kamuoyuna duyurmaya devam edecektir. İslam dünyasına yapacağımız çağrı, Burası insanlığın artık yok olduğu bir yer, insanlık bugün harekete geçmeyecekse ne zaman harekete geçecek. Ümit ediyorum ki başta Müslüman ülkeler olmak üzere tüm dünya buraya daha çok vakit ayırır, hayır yapmak istiyorlarsa yapılacak en güzel yer burası" şeklinde konuşarak tüm dünyaya çağrıda bulundu.