Başbakan Binali Yıldırım, Çamlıca Gişeler'de trafik uygulaması yapan polislerle bayramlaştı. Başbakan Yıldırım, sonrasında trafikte bekleyen vatandaşlarla sohbet ederek, onlara çikolata ikram etti.

Tuzla’daki evinden çıkan Başbakan Binali Yıldırım, Vahdettin Köşkü’ne giderken konvoyu Çamlıca Gişeleri Asayiş Uygulama noktası önünde durdurdu. Burada trafik uygulaması yapan polislerle bayramlaşan Yıldırım, telsizden tüm güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.

Trafikte bekleyen sürücülerle de bir süre sohbet eden Yıldırım, vatandaşlara çikolata ikram etti. Yıldırım sürücülere dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN BAYRAM MESAJI

Kurban Bayramı namazını Süleymaniye Camisi'nde kılan Başbakan Binali Yıldırım, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı. 

Yıldırım, milletle birlikte, yine bir Kurban Bayramı'nı idrak ettiklerini aktararak, bu sayede bu bayramın tüm milletin birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğine vesile olmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ettiğini belirtti.

Bayramların, kırgınlıkların yok olduğu, barışın, huzurun, kardeşliğin yeşerdiği özel günler olduğunu dile getiren Yıldırım, "Kırgın olan vatandaşlarımız, bunu fırsat bilerek kırgınlıkları gidersinler, kucaklaşsınlar. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi arttırsınlar." ifadelerini kullandı.

Bu bayramda hudut kapılarında, yurdun farklı noktalarında milletin güvenliği, huzuru için, ülkenin bekası için gece gündüz demeden mücadele eden, bu uğurda şehit olan bütün güvenlik birimlerine, askerlere, koruculara, jandarmaya, şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, gazileri de şükranla yad ettiğini belirtti.