Başbakan Yıldırım'dan Taziye Telefonu! Hesabını Soracağız

Başbakan Yıldırım okul servisinde hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen'in ailesiyle görüştü.

Başbakan Yıldırım'dan Taziye Telefonu! Hesabını Soracağız

İzmir'de okul servisinde unutulduktan sonra hastanede hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ölümüne dair yürütülen idari soruşturma kapsamında anaokulun kapatılmasına karar verildi.

BAŞBAKAN TAZİYELERİNİ İLETTİ


Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'in Çiğli ilçesinde okul servisinde unutularak havasızlıktan yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ailesine taziyelerini iletti.

İHMALİ BULUNANLAR GEREKEN CEZAYI ALACAK


Alperen Sakin'in babası Serkan Sakin ile telefonda konuşan Yıldırım, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, bu konuda ihmali olanların gereken cezayı alması hususunda olayın takipçisi olacağını belirtti.

MÜDÜRE YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI


İzmir'de, okul servis minibüsünde unutulduktan sonra hastanede yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ölümüne ilişkin, özel anaokulunun müdürü hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

AİLE PERİŞAN

Çiğli ilçesinde yaşayan üç çocuk sahibi Serkan ve Buket Sakin çiftinin evinde matem var.

Üç yaşındaki en küçük çocuklarını yitiren acılı aileyi komşuları ve yakınları yalnız bırakmadı. Aile, çocuklarının kendilerine anı kalan fotoğraflarıyla teselli buluyor.


BABA SAKİN: OĞLUM HAVASIZLIKTAN ÖLMÜŞ


Sorumlular için şikayetçi olan ve olayın şokunu üzerinden atamayan Alperen Sakin'in babası Serkan Sakin, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğunun servis arabasında unutulduğunu ifade etti.

Anaokulu yetkililerinin önce Alperen'in bayıldığını söylediğini dile getiren Sakin, şunları kaydetti: "Çelişkili ifadeleri nedeniyle suçları ortaya çıkmış. Hastaneye biz gittiğimizde karşılaştığımız kreş sahibi 'Saat 12.30'da uyutuyoruz, 16.30 civarında uyandırıyoruz. Çocuk baktık ki uyanmayınca apar topar aldık buraya geldik' dedi. Ancak öğretmenlerden biri, vicdanen rahat olmadığı için ifadesini değiştiriyor, doğru olanı söylüyor. Bütün gerçek ortaya çıkıyor. Eşimle gittim, okul sahibinin odasında çocuğumuzu görebiliyordum. Polis sorduğunda kamera kayıtlarının bugün olmadığı şeklinde kelimeler işittim. Orada kamera kayıt yapıyordu. Aslında böyle bir saat yoktur. O saate kadar, 16.30'a kadar benim çocuğum o arabanın içinde havasızlıktan ölmüş. Benim canımdan can gitti. Benim yavrum gitti.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri