Türkiye Cumhuriyeti' nin Başbakanı olan Binali Yıldırım ve Singapur Başbakanı olan Lee Hsien Loong, Istana Sarayı' nda gerçekleşen heyetlerarası müzakerelerden sonra müşterek olarka medya toplantısı gerçekleşti. Başbakan Lee' nin davetlisi olarak Singapur' da bulunmaktan dolayı memnun olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, Singapur' un bağımsızlığının 52. yıl dönümünü kutladı, Singapur' a geldiği ilk zamandan bu yana yakınen ilgilenilmesinden ötürü teşekkür etti.

SİNGAPUR DİKKAT ÇEKİCİ VE ÖRNEK ALINASI BİR ÜLKE

Gün içinde Singapur ve Türk iş adamlarının iş forumunda biraraya gelecek olmasından dolayı memnuniyetini belirten işaret eden Binali Yıldırım, "Singapur, yaratıcı ekonomik modeli, gelişmişlik düzeyi ve hayat şartlarının dışında, kurulduğundan bu zamana dek yapmış olduğu atılımlar ve vizyonuyla ilham kaynağı olan bir ülkedir." dedi.

"İŞ BİRLİĞİNİ DAHA DA İLERİ TAŞIMA POTANSİYELİ VAR" AÇIKLAMASI

"Esas itibarıyla havacılık alanındaki iş birliği, karşılıklı yatırımların çok daha ileri noktaya taşınması, bunun yanı sıra turizm ve siber güvenlik, bilgi ve iletişim sektörlerinde kapsamlı çalışmalar yapma imkanı mevcut. Tabii küresel terörle mücadelede de bölgede terörden çok büyük bedel ödemiş ülke olarak, her türlü tecrübemizi Singapur ile paylaşmaya hazır olduğumuzu da ifade etmek isterim."