Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle oldu:

Biz Türkiye genelinde güçlü bir evet çıkacağını görüyoruz, buna inanıyoruz. Bayburt'ta MHP'ye, BBP'ye gönül vermiş tüm kardeşlerimiz evet diyecek. İstiyoruz ki kardeşliğimiz zarar görmesin, huzurumuz daim olsun. Darbe diye bir tehdit artık Türkiye'de olmayacak. Yargı, mahkemeler hem bağımsız hem de tarafsız olacak. Kılıçdaroğlu, kendisi bile neye hayır dediğinin farkında değil. Bu anayasa değişikliğine evet demek için yüzlerce sebep var ama hayır diyenlerin söyleyeceği tek bir neden yok. Ana muhalefet salon salon geziyor ama kendisi bile niye hayır diyeceğinin farkında değil çünkü metni okumamış. 16 Nisan'dan sonra ana muhalefetin işi zor, bugün olduğu gibi yattıkları yerden siyaset yapamayacaklar, çalışacaklar.

"BAŞTAN AŞAĞI OFSAYT"

CHP'nin önceki genel başkanı bir konuşma yapıyor, konuşma baştan aşağı ofsayt, öyle bir laf etti ki çok üzüldüm. CHP'nin önceki genel başkanının ağzından çıkanı kulağı duymuyor, Peygambere sahipsizlik yapıyor, Hz Peygamberi ağzınıza almayın. CHP'nin önceki genel başkanının ağzından çıkaı kulağı duymuyor. Peygambere saygısızlık yapıyor, Hz Peygamberi ağzınıza almayın.

"HAYIR DEMEK İÇİN DİLLERİNİ DEĞİŞTİRDİLER"

16 Nisan'dan sonra milletten yetki alamayan hiç kimse iktidar olamayacak darbe heveslileri avucunu yalayacak, birileri bu yüzden haddi aşan ifadeler kullanıyor. PKK, Kandil'de Avrupa'da açıklamalar yapıyor ve evet çıkarsa biz biteriz diyor. Avrupa hayır demek için dillerini değiştirdi, gazetelerini Türkçe çıkarıyor, bu sayede Türkçe de öğreniyorlar. Bu millet kimin evet kimin hayır dediğini çok iyi biliyor. CHP, terör örgütleri hayır diyorsa Bayburt evet der.

Kaynak: Sabah