Başbakan Binali Yıldırım, TEKFEN İnşaat'ın Katar'da üstlendiği Doha-Al Khor otoyol ihalesinin imza töreni dolayısıyla, Türkiye'de bulunan Katar Belediye ve Çevre Bakanı Muhammed bin Abdullah bin Metab El-Rumaihi'ye, ile Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.

Başbakan Yıldırım, kabulde Türkiye'nin Katar ile ilişkileri her alanda geliştirme iradesine atıfla, söz konusu projenin iki ülke arasındaki iş birliğinin yeni bir nişanesi olacağını kaydetti.

Yıldırım, terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Katar'ın Türkiye ile her düzeyde sergilediği dayanışma için de El-Rumaihi'ye teşekkür etti.

El-Rumaihi'nin de Türkiye ile ilişkilere büyük önem verdiklerini, güçlü Türkiye'nin bölgenin istikrarı için de zaruri olduğunu ifade ederek, iş birliğine uzun vadeli ve stratejik perspektiften baktıklarını vurguladığı belirtildi.

Katar'da bugüne kadar toplamı 15 milyar doları bulan Türk taahhüt projelerine bir yenisini de Doha-Al Khor otoyolu ile ekleyeceklerini anlatan El-Rumaihi'nin, ihalenin sonucunu memnuniyetle karşıladıklarını söylediği ifade edildi.