Başbakan Binali Yıldırım cuma namazının ardından açıklamalar yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' nun "Adalet Yürüyüşü' ne dair şu yorumlarda bulundu:

YÜRÜMESİN HIZLI TRENLE GİTSİN

"Enis Berberoğlu' nu ziyarete gitmek adına mübarek Ramazan günü yürümeye gerek yok. Yapmış olduğumuz hızlı trenle gidebilir. Neden kendine eziyet ediyor? Sokakta adalet aranmaz. Mahkeme bir karar vermiş, bunun hak arama yolları devam etmekte. Mahkemelerin verdiği karara beğenmesek de saygı göstermemiz gerekiyor." diyerek açıklamalarına devam eden Başbakan;

DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI ADINA OY KULLANDI

"Bakın Kılıçdaroğlu şunu unutmuş görünüyor, şimdi milletvekiline sahip çıkmasını anlayabiliriz fakat TBMM' de dokunulmazlıklar kaldırılırken olumlu oy kullandılar. HDP hariç bütün partilerin oyları ile dokunulmazlıklar kalktı. Bu durumun neticesinde yargılama olacağını Sayın Kılıçdaroğlu bilmete."

ÇÖZÜM YERİ MECLİS'TİR

"Şu anda vermiş olduğu tepki anlamlı değil, doğru da değil. Çözüm aranacaksa çözüm yeri Meclis'tir, sokakta çözüm aramak en hafifinden sorumsuzluktur. Sayın Bahçeli'nin açıklamaları devlet adamına yakışır açıklamalardır. İçişler Bakanımız bu yürüyüşü yakından takip etmekte olup gerekli güvenlik önlemlerini almış durumda." diyerek cuma namazı sonrasında yaptığı açıklamaları bitirdi.