Yıldırım, teravih namazını Ulu Cami' de kılmasından sonra 7. Kolordu Komutanlığına devam ederek, buradan askeri helikopter ile Lice 1. Jandarma Komando Alay Komutanlığına hareket etti.

Başbakan Yıldırım ve beraberinde gelenler Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ı Lice 1. Jandarma Komando Alay Komutanlığına gelişlerinde alay komutanı ve alayda görevli rütbeli personel tarafından karşılandı.

Tören kıtasını selamlayan Başbakan Yıldırım, daha sonra şeref defterini imzaladı. Başbakan Yıldırım, sonradan karargaha geçerek, bölgedeki terör ile mücadele harekatlarına dair ön bildirim aldı. Binali Yıldırım, burada telsizle bölgede operasyon sürdürmekte olan askeri personel ile de görüştü ve daha sonra  ziyaret ettiği alaydaki bazı askerlerin ailelerini arayarak, telefonda görüştü.

MİLLETİMİZ SİZİN BAŞARINIZ İÇİN DUACI

Bölgede vazifeli bütün askerlere başarı temennisinde b ulunan Binali Yıldırım, telsizden, "Bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun, bütün milletimiz sizin başarınız için dua ediyor. Hepinizin alnından teker teker öpüyorum, milletim adına şükranlarımı sunuyorum." diye ifadelerde bulundu.

Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, sahurdan sonra yaptığı beyanda, şu cümleleri kullandı:

"Biz burada takım ruhu içinde savaştık. Bu, yaptığımız mücadelelerin sadece bir tanesi. Bunun neticesi olarak da yaptığımız eylemlerin devletin tüm organları ile beraber uyum içinde yürütülmesi neticesi başarının daha da arttığına arkadaşlarımız şahit oldular, gördüler.