Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan Başbakanı Çipras' ı  ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin suallerini cevapladı.

Başbakan Yıldırım, son zamanlarda halk arasında çok sık yer alan ve toplumun reaksiyon gösterdiği asker zehirlenmeleri ile alakalı soruları cevapladı.

YENİ SİSTEM DEVREYE GİRECEK

"Manisa’ dan sonra bu defa da Kastamonu’ da askerlerin zehirlenmesi ile alakalı haberler geldi. Nedir bu, bir sabotaj mı yaşanıyor acaba?" sorusunaşu şekilde yanıt veren Binali Yıldırım:

"Bunu söyleyebilmek adına elde somut bilgi olması lazım gelmektedir. Her olasılık dikkate alınarak soruşturma yapılıyor. Benzer vakaların art arda gelmesi  bu ve buna benzer mantığın oluşmasına yol açabiliyor. Zaman zaman gıda zehirlenmesi olabilir. Ama bunların Manisa’ da başlayıp art arda devam etmesi halkın hassasiyetini de artırdı. Meseleye bütüncül bir bakış yapmamız lazım gelmekte. Bu sebepten dolayı bütün birliklerdeki toplu yemek işlerini yeniden gözden geçiriyoruz. İaşe  (bakma, besleme) alımları ile alakalı yeni bir sistem devreye girecek. Böylece, kalitesi sıkıntılı olan malların girmesini önlemiş olacağız." diyerek gelen sorulara yanıt vermiş oldu .