Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz gecesi İstanbul'da toplam olarak 51 şehidin verilmiş olduğu iki alan arasında yürüyüşe başladı.

REİS-İ CUMHUR’DA YÜRÜYECEK

Başbakan Binali Yıldırım, çok büyük bir kalabalık ile Çengelköy'den başlamış olduğu yürüyüşe 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde sona erdirmesi bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Kısıklı'dan yürüyüşe başlayarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yürümesi bekleniyor.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM YÜRÜYÜŞE BAŞLADI

İstanbul, Çengelköy'de cuntacıların harekete geçmiş olduğu ilk zamandan itibaren, o günkü coşku ile Çengelköylüler cuntaya karşı demesiyle yürüyüşe geçmiş olduk. 15 Temmuz ülkemizin karanlıktan aydınlığa çıkmış olduğu ikinci Kurtuluş mücadelesi olmuştur. Ülkemizde ki tek bir FETÖ'cü bile barınmayıncaya kadar bu mücadelemizden ödün vermeyeceğiz

REİS-i CUMHUR ETKİNLİK ALANINI İNCELEDİ

Atatürk Havalimanı'ndan helikopter ile ayrılmış olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün üstünden bir zaman boyu uçuş sağlayarak akşam yapılacak olan program öncesi son bir rötuş yaptı ve hazırlıklarını tamamlamak üzere Kısıklı’daki evine geçti.

Atatürk Havalimanı'ndan helikopter ile ayrılmış olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün üstünden pilota tur attırarak hazırlıkları inceleme fırsatı buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu durumun ardından İstanbul’daki Kısıklı'daki konuta geçerek hazırlıklarına başladı.

Bu zaman diliminde etkinlik alanının girişleri başlatılmış oldu. Elinde Türk bayrakları ile vatandaşlar koşarak gelerek program alanına katılım sağlamak için girdi. Bazı katılımcılar yanında getirdiği temsili idam iplerini salladıkları görüldü.