AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nca parti genel merkezinde gerçekleştirilen bayramlaşma programına katılarak, partililere seslendi. 

Tüm vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutlayarak başladığı konuşmasında Yıldırım, "Özellikle bir konunun altını çizmek istiyorum, bugün bu güzel bayram gününde kalbimizin yarısı burada dostlarımızın, komşularımızın, kardeşlerimizin yanındaysa diğer yarısı yoksulların, kimsesizlerin yolda kalmışların, dertlilerin, mazlumların ve özellikle de şehit yakınlarının, gazilerimizin yanındadır. Bizim için bayramı anlamlandıran olay budur. Bayram birlik ve beraberlik hissi ile tek yürek olan milletimizin teröre verdiği en güzel cevaptır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyleyen Yıldırım, şunları aktardı:

"Bayram süresince ne yazık ki memleketlerine gidenler, tatile gidenlerden trafik kazalarında 44 vatandaşımızı yitirdik. Şimdi dönüşler başlıyor. Benim bütün vatandaşlarımdan, sizlerden önemli isteğim, lütfen yorgun, uykusuz yola çıkmayın, acele etmeyin. Yolların kralı olmayın, yolların kuralı var, kuralları uygulayın. Sizin yollarda acı yaşamanızı, yakınlarınızı üzmenizi istemiyoruz, sevdiklerinize sağ salim ulaşmanızı istiyoruz. Onun için dikkatli yolculuk yapalım. Yollar çok güzel diye çok aşırı hız yapmayalım."