Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde, "Meydanların Dili" etkinliğinin açılışına ve "15 Temmuz Milli İrade Zaferi'nin Analizi Kitabı"nın tanıtımına iştirak etti.

Buradaki konuşmasına, çok acı bir deneyimi bir daha anımsamak üzere buluştuklarını aktararak başlayan Yıldırım, "15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yıl dönümündeyiz. Demokrasiye, milli iradeye vurulan bütün darbeleri ve 15 Temmuz darbe kalkışmasını bir kez daha şiddetle kınıyor, lanetliyorum." dedi.

Yıldırım, hem partilerinin çatısı altında gerçekleştirilen bilimsel araştırmayı paylaşacaklarını hem de 15 Temmuz kahramanlarını minnetle, şükranla bir defa daha hatırlayacaklarını belirtti.15 Temmuz'da milletin bir demokrasi destanı yazdığına vurgu yapan Yıldırım, terör örgütünün kaybedip, demokrasinin ve milletin kazandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a darbeciler karşısındaki dirayetli liderliğinden ötürü millet adına teşekkürlerini aktaran Yıldırım, bombalar altında Meclisi bırakmayan, Meclis Başkanı, bakanlar ve milletvekillerine de şükranlarını sundu.

Karanlık geceyi aydınlatan şehitleri de minnet ve şükranla andıklarını da dile getiren Yıldırım'ın konuşması esnasında duygulandığı görüldü

"GELECEĞİMİZİ HAİNLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ"


Yıldırım, konuşmasına şu şekilde devam etti :

"Ülkemizi, vatanımızı hainlere bırakmadık. Geleceğimizi de hainlere bırakmayacağız. Hainlere ihanetin hesabını soracağız ve yolumuza güven içerisinde kararlılıkla sürdüreceğiz. Emin olun ki, yalnızca geleceği değil, Türkiye'nin geçmişini de kararlılıkla devam edeceğiz. Çalınan bütün değerlerimizi geri kazanacağız. Şimdi çok daha kuvvetliyiz. Bundan böyle birbirimizin hakkını, hukukunu çok daha fazla gözeteceğiz. Dinimizi, değerlerimizi, kutsalımızı istismar etmek isteyenlere kesinlikle bir daha fırsat vermeyeceğiz. Bu ülkenin tek bir evladını bile düşmanlarına yedirmeyeceğiz."