Başbakan Binali Yıldırım, mevkidaşı Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ı Çankaya Köşkü'nün Şeref Kapısı adı verilen kapıda karşıladı. Başbakan Binali Yıldırım, Macar mevkidaşı Orban ile makamında bir süre boyunca görüşme yaptı.  

Başbakan Binali Yıldırım, futbola olan sevgisinin  ve Galatasaray'a olan ilgisi ile bilinmesi Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a, Galatasaraylı tüm oyuncuların imzasını attığı formayı ve futbol topunu hediye olarak verdi.  

Kendisinin de bir Galatasaraylı olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, Macaristan Başbakanı'na Viktor Orban yazılı Galatasaray formasını hediye etti. Hediye için Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür eden Viktor Orban da futbol topu ile poz vermiş oldu.  

Binali Yıldırım ve Viktor Orban, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra akşam yemeğine geçildi.  

VİKTOR ORBAN, 15 MAYISTA GÜL BABA TÜRBESİNİN AÇILIŞINA KATILMIŞTI  

Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında Pekin'de yapılan ikili konuşmanın ardından, iki liderin karşılıklı olarak resmi ziyarette bulunacaklarını açıklamıştı.  

Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Budapeşte'de restorasyonu biten Gül Baba türbesinin yakın bir tarihte tamamlanmış olan resmi açılışına katıldı. İlerleyen süreçte de yani bugün de Macar Başbakanı Viktor Orban Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunacağını bildirmişti.