Ramazan Bayramı'nın ilk gününü memleketi Erzincan'da olan Başbakan Binali Yıldırım, Kemah İlçe Jandarma Komutanlığını ziyarette bulundu. Yıldırım, burada 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş tarafından ağırlandı. Tören mangasını selamlayan Yıldırım, askerlerin bayramını kutladı.
Kemah Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanı Üsteğmen Varol Öztekin, ilçe arazisinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyona dair Yıldırım'a brifing verdi. Öztekin, bölgedeki askerlerin koordinat vermesi ve silahlı insansız hava aracının bombalamasıyla 4 teröristi etkisiz hale getirdiklerini belirtti.

Komutan ve askerlerini kutlayan Başbakan Yıldırım, askerlerin Ramazan Bayramı haricinde bölgedeki vatandaşlara bir bayram daha yaşattıklarını söyledi.

"TERÖR KONUSUNDA GEVŞEME YOK"
Vatandaşlar sabah namazına giderken, bayram heyecanıyla yollardayken, bayramı nasıl geçireceğini düşünürken askerlerin dağlarda olduğunun altını çizen Yıldırım, şöyle konuştu:

"Dağda, gecenin karanlığında vatandaşın huzuru, güvenliği ve rahatlığı adına gece gündüz durmadan çaba gösterdiniz. Millet size müteşekkirdir. Milletim adına teşekkür ediyorum, tek tek alınlarınızdan öpüyorum. Yaptığınız kahramanlıklar için ülke olarak iftihar ediyoruz. Ben bizatihi gelerek düşüncelerimi aktarmak istedim. Terörle mücadelede kararlılığımız artarak sürüyor. İnşallah milletimizi bu illetten kurtaracağız. Ülkenin terörle birlikte anılmasının önüne geçinceye dek operasyonlarımız devam edecek. Bu konuda en küçük bir gevşeme en ufak bir rahatlama yok. Bundan emin olabilirsiniz."