Başbakan Binali Yıldırım, Gebze ilçesindeki sokak iftarında vatandaşlarla buluştu.

İftar buluşması nedeniyle vatandaşlarla bir araya gelmekten büyük bir bahtiyarlık duyduğunu ifade eden Yıldırım, "Bizleri ramazanın bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne getiren Rabbimize şükrediyoruz, hamd ediyoruz. Kadir Gecesi'nin feyzinden, rahmetinden, bereketinden fazlasıyla yararlanmayı Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyoruz. Burada yer alan ve yer almayan bütün vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı şimdiden kutluyorum." şeklinde konuştu.

"KİMSENİN GÜCÜ BU MİLLETİN BİRLİĞİNİ BOZMAYA YETMEZ"

İftar masasındaki kardeşlik, dayanışma ruhunun tüm Türkiye'de kalıcı olması dileğinde bulunan Yıldırım, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu aziz millet bin yıllardan beri bu topraklarda beraberlik içinde, birlik içinde, kardeşçe yaşıyor. Tapu sorunu mevcut. Hallolmasını temenni ediyoruz. Tamam. Vatanı korumak, ülkenin beraberliğini, dirliği ayakta tutmak adına bu aziz millet büyük sınavlardan geçti. En son bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl 15 Temmuz'da büyük bir felaketten döndük. Milletçe kenetlendik, bir olduk, beraber olduk, darbeci hainlere gereken cevabı verdik. Gebze, Kocaeli, Hakkari, Diyarbakır, Sinop, Hatay, Edirne, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız önderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurusuyla hep birlikte meydanlara indik. Hainlere bu bayrağı indirtmedik, bu ezanları susturtmadık. Allah sizden razı gelsin. O teröristler o gece bağımsızlığımıza, istikrarımıza göz koydular. O gece bu milletin gördüğü en büyük hainlikti. Ülke olarak 7'den 70'e hepimiz saldırıya maruz kaldık."

Yıldırım, FETÖ'nün Cumhuriyet'e ve devletin bütün kurumlarına saldırdığının altını çizerek, FETÖ'cülerin savaş uçakları ve tanklarla millete saldırdıklarını belirtti

FETÖ'cülerin yanlış hesap yaptığına vurgu yapan Yıldırım, "Bu milletin bayrak, ezan ve istiklal aşkını hesaba katamadılar. Hiç kimsenin kuvveti bu milletin beraberliğini bozmaya yetmez. İşte şu çerçeve, şu manzara bu milletin ne kadar yüce olduğunu, nasıl aziz bir millet olduğunu ortaya koyuyor. Hiç kimse ama hiç kimse bu milletin kutlu yürüyüşünü engelleyemez." dedi.