AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Erzurum teşkilatınca şehir meydanında gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğinde yer aldı.

Yıldırım, burada gerçekleştirdiği konuşmasında, "Anamuhalefet partisi yürümeye başladı. FETÖ'cülerin, bölücü hainlerin ayakta alkışladığı bu etkinlik milli bir yürüyüş değildir. Bizim yürüyüşümüz millet adına , gelecek adına, istikrar adına yapılır. Sayın Kılıçdaroğlu, bu hevesten artık geri dön. Bölücülerle, FETÖ'cülerle gideceğin bir yer olamaz. Gideceğin yer çıkmaz sokaktır." ifadelerini kulandı.

"ERKEN BAYRAM 16 NİSAN'DA YAŞANDI"


Yıldırım, 15 senedir elde edilen refah, huzur, kalkınma ve istikrar sürecini, gelecek on senelerde de devam ettireceklerini açıkladı.

Türkiye'nin bu sene erken bayramı 16 Nisan'da yaşadığını belirten Yıldırım, 16 Nisan'ın vesayetlerin sona erdiği, millet iradesinin hakim olduğu bir demokrasi zaferi, milletin zaferi olduğunu söyledi.

Yıldırım, "Bu zaferin en tepesinde de büyükşehirler içerisinde dadaşlar diyarı Erzurum vardır. Yüzde 75... Allah sizden razı gelsin." ifadesini kullandı.

Terör örgütlerinin, Türkiye'nin kazanımlarını ortadan kaldırmak adına içeride ve dışarıda ortaklarının olduğunu bildiklerini söyeleyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Gezi'de, 17-25 Aralık'ta, 15 Temmuz'da bunu yaşadık. Denediler, başarılı olamadılar. Terörü, FETÖ'yü bir maşa olarak kullandılar. Kullanmayı da sürdürüyorlar. Emin olun ki bundan sonra da kesinlikle amaçlarına ulaşamayacaklar. Biz, büyük Türkiye yolunda kararlılıkla yolumuza bakacağız. Biz yürüyoruz. 15 senedir yürüyoruz. Dün yola çıkanlar gibi değiliz. Biz yürüyoruz, milletimizle birlikte yürüyoruz, millet adına yürüyoruz, hizmet için yürüyoruz, Türkiye'nin aydınlık yarınları için yürüyoruz.

Ana muhalefet partisi de yürümeye başlamış. Bakın buradan net şekilde ifade ediyorum. FETÖ'cülerin, bölücülerin ayakta alkışladığı bu yürüyüş, milli bir yürüyüş olamaz. Bizim yürüyüşümüz millet içindir, gelecek içindir, istikrar içindir. Sayın Kılıçdaroğlu, bu hevesten geri dön. Bölücülerle, FETÖ'cülerle gideceğin bir yer yok. Gideceğin yer çıkmaz sokaktır. Onun için gel milletin arasına, milletle beraber yürü, istikbal de senin olsun."