Başbakan Binali Yıldırım, şehit aileleriyle birlikte olduğu iftar programında yaptığı konuşmada, "Bugünlerde moda haline geldi, 'İslamcı terörist'. Bu açıkça İslam düşmanlığı, Müslümanlık düşmanlığıdır. Teröristin dini, kitabı, mezhebi, meşrebi olmaz. Terörist yalnızca ve yalnızca insanları öldüren bir makinedir." dedi.

"EKONOMİ ÇÖKER DİYENLER UTANIYORLAR"

"15 Temmuz'un ardından 'Türkiye kendine gelemez, ekonomisi çöker' diye zırvalayanlar, şimdi bu söylediklerinden utanıyorlar." diyen Yıldırım, şunları söyledi:

"16 Temmuz'da acele not düşürenler bugün Türkiye'nin büyüme ihtimallerini artırmaya başladılar. Yüzde 2'lerden 4,7'lere yükselttiler. Bu rakam bile Avrupa'nın büyüme oranının iki katıdır. Darbe belasını başından atan, terör örgütleriyle amansız mücadele eden ateş hattı içerisinde bulunan Türkiye, bütün olumsuz koşullara karşın  2017'nin ilk 4 ayında yüzde 5 büyümeyi başarmıştır. Bu geçekten azımsanmayacak bir başarıdır."

İSTİKRAR DEVAM EDECEK

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

15 Temmuz'da halkımız ve sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan ile bir darbe girişimin üstesinden geldik. Ekonomi yerle bir olur diyenlere inat gelişmekte olan ülkemizin istikrarını artırmaya devam ettik. Daha alınacak çok yolumuz var. Bu halk, sizler, herşeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Biz de bunun için elimizden gelen herşeyi yapmaya gayret edeceğiz. İstikrarı devam ettirerek sizlere daha huzurlu refah içinde bir hayat sunacağız.