Başbakan Binali Yıldırım, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristler tarafından iş makinelerini taşıyan konvoya gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybedenlerden operatör Harun İbişoğlu'nun babası Mahmut İbişoğlu'na taziyelerini sunarak, "Şüpheniz olmasın, bu alçaklar bunun hesabını verecek." ifadelerini kullandı.

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Yüksekova ilçesinde iş makinelerini götüren konvoya PKK'lı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olup, bugün getirildiği Erzurum'un Aziziye ilçesine bağlı Ömertepe Mahallesi'nde toprağa verilen İbişoğlu'nun ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi.

HESABINI VERECEKLER

Taziye esnasında Başbakan Yıldırım ve baba İbişoğlu, Ilıcalı'nın telefonundan görüştü.

Başbakan Yıldırım, acılı baba İbişoğlu'na başsağlığı dileklerini ileterek, "Kardeşimizin mekanı cennet olsun, Allah sizlere sabırlar ihsan eylesin. Acınız bizimde acımızdır. Şüpheniz olmasın, bu hainler bu yaptıklarının hesabını verecek. Ben de bugün Kırıkkale'deyim. Buradaki vatandaşlarımızın, milletvekillerimizin de taziyeleri var, onlar da acılarınızı paylaşıyorlar." sözlerini sarf etti.

Telefon görüşmesi sırasında duygu dolu anlar yaşayarak gözyaşlarını tutamayan baba İbişoğlu da Başbakan Yıldırım'a taziyelerinden dolayı teşekkür ederek, "Allah sizden razı gelsin, Allah sizi başımızdan eksik etmesin." şeklinde konuştu.