Başbakan Binali Yıldırım, son OHAL KHK'sı hakkında basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım, "Son OHAL KHK'sı bugün çıkacak. Bu gece yayımlanacak KHK ile ihraçlar olacak"  şeklinde konuştu.

BEDELLİ ASKERLİK DE GÜNDEMDE

İhraçların çoğunlukla, Emniyet ve TSK'dan olacağını ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, "Bedelli askerlik tatil dönüşü Meclis'in öncelikli konusu olacak. İhraçlar ağırlıklı olarak emniyet ve TSK'dan olacak" diye konuştu.

"ZATEN PROFESYONEL ASKERLİĞE GEÇİŞ BAŞLADI"

Başbakan Binali Yıldırım, herkesin merakla beklediği bedelli askerlik ile ilgili ise, "Meclis açıldığında bu konu ele alınacak" ifadelerini kullandı.  

"O konuyla ilgili verilmiş bir karar yok. Benim düşüncem çok daha radikal, bunun geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum. O konuda bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar yapılacak ve bir rapor ortaya çıkacak’’ diyen Başbakan Yıldırım ‘’O rapora göre biz de hareket edeceğiz. Zaten bizim profesyonel askerliğe geçiş başladı. Terörle mücadeledeki operasyonlara silah altına alınan askerler götürülmüyor. Buradaki esas olan yığılmanın gelecek yıllara artarak devam etmemesini sağlayacak bir çalışma. Sıradan bir bedelli çıkartmak derdimize derman olmayacak. Askere alınmama işi onların kabahati değil. Bizim buna çözüm üretmek gibi bir sorumluluğumuz var. Meclis açıldığında bu konu ele alınacak. Meclis tatilinden sonraki dönemde ele alınacak konulardan bir tanesi" ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.