Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Valiliği'ni ziyaretinden sonra, Atatürk Parkı'ndaki bayramlaşma programında, tüm vatandaşlara selamlarını söyleyerek, bütün şehitleri rahmetle yad etti, gazilere de uzun ömürler diledi.

Vatandaşların birlik ve dirliklerini koruması durumunda Hacı Bektaş Veli'nin sözündeki gibi "bir, iri, diri" olacağımızı vurgulayan Yıldırım, "Suni tartışmaları, nifak, fitne girişimlerini bozduğumuz sürece Allah'ın izniyle bizi hiç bir kuvvet tutamaz. Bir ve beraber, kardeş oldukça bizi hiçbir güç bizi yıkamaz." ifadesini kullandı.

"ÇOK DAHA FAZLASINI YAPABİLİRİZ"


Milletin birbirine daha çok itimat etmesi ve dayanışma halinde olması gerektiğinin altını çizen Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu şekilde davranırsak, bu güne dek yaptıklarımızın çok daha fazlasını gerçekleştirebiliriz. Çok daha yüksek hedeflere hep birlikte ulaşırız. Bizi kardeşlik kurtaracak, bizi kardeşlik büyütecek, biz bu dayanışma ruhu ile evelallah ilerideki 8-10 sene içerisinde dünyanın parmakla gösterilen ülkeleri içinde yerimizi alacağız. Buna en ufak bir şüphem yoktur. Kim ne denli içeriden ve dışarıdan terörü, şer odaklarını kullanarak beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya, aramıza bozgunculuk tohumları atmaya çalışsa da bu amaçlarına ulaşamadılar. Bunu Gezi'de, 17-25 Aralık'ta, 15 Temmuz'da gerçekleştiremediler, terörle başaramadılar, bundan sonra da başaramayacaklar."