Yıldırım, Polatlı'daki ziyaretlerinden sonra dönüş için Polatlı Yüksek Hızlı Tren Garı'na gitti.

Garın girişinde kendisini karşılayan vatandaşları selamlayan Yıldırım, sonrasında gara girdi. Yıldırım'ın, bu esnada kendisini görüntüleyen kameramanlara, "Hiç trene binen adam görmediniz mi?" diye espiri yaptı.

Peronda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ile banka oturan Yıldırım, "Bu hafta cuma namazı için Polatlı'yı seçmenizin hususi bir sebebi var mıydı?" sorusu üzerine, "Polatlı, biliyorsunuz darbe girişimine karşı ilk harekete geçen, tarihsel iç güdüsü de yüksek bir ilçe. Sakarya Meydan Muharebesi burada gerçekleşti. Polatlılı vatandaşlar, Topçu ve Füze Okulu'ndan çıkan isyancıları, darbecileri yolları kapatarak engellediler, büyük kahramanlık yaptılar. 15 Temmuz'un yıl dönümü olması sebebiyle hem o hissi canlı tutmak hem de şehit olan Polatlılı vatandaşlarımızın ailesini ziyaret etmek amacıyla Polatlı'yı tercih ettik." sözlerini sarf etti.
Bölgede hasat mevsimi olduğunu anımsatan Yıldırım, "Burası İç Anadolu'nun buğday ambarlarından bir tanesi. Üreticilerimizin, çiftçilerimizin dertlerini dinleme fırsatı bulduk. Yakın bir zamanda burada bir sel felaketi oldu. Onunla alakalı da bilgi aldık. Yardımlar yapıldı, ek istekler var mı, yok mu? Onları öğrenmiş olduk." dedi.

"Biraz eski günleri yaşamak istedik"
Ankara'ya niye trenle döndüğünün sorulması üzerine Yıldırım, "Biraz eski günleri yaşamak istedik." diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU 1 AYDA GELDİ

Başbakan Yıldırım Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünü hatırlatarak, "O da hızlı treni kullansa 4 saatte İstanbul'da olacaktı, ama yürüyerek 1 ayda geldi" dedi.