Başbakan Binali Yıldırım, "Şehit Mustafa Cambaz Yerel Medya Özendirme Yarışması" ödül töreninde yaptığı konuşmasında, "Bu darbeye kalkışan hainler, elbetteki hesabını sonuna kadar verecekler, öyle tişörtüne kahraman yazmakla kurtulacaklarını, meydan okuyarak bu işten sıyrılacaklarını sanıyorlar. Alnında hain yazanın, göğsünde kahraman yazsa neye yarar." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, yerel medya temsilcilerine hitaben, "Sizden isteğimiz, talebimiz, bu hususta şehitlerimizin ruhunu rahatlatmak adına, gazilerimizin adına lütfen bu hususları işlerken Türkiye'de olduğunuzu, Türkiye'de bu işlere şahit olduğunuzu ve bu hususta yapılmaya çalışılan saptırmalara, yönlendirmelere karşı lütfen tavır takının, karşılık verin ve bizlerle teması sürekli sürdürün." şeklinde konuştu.

OHAL UZATILIYOR

Çankaya Köşkü’nde basın mensuplarıyla buluşan Başbakan Binali Yıldırım'a 19 Temmuz'da süresi dolacak olan OHAL soruldu. Binali Yıldırım OHAL için 3 ay uzatılmasına dair teklifleri olacaklarını ifade etti.

"UZATILMASINI TEKLİF EDECEĞİZ"

Başbakan Binali Yıldırım, "19'unda dolacak, prensip olarak bizim iktidar olarak kararımız, MGK'ya uzatılması yönünde teklif götürmek olacak" dedi.

Binali Yıldırım, aşif tartışmaları için ise, “Alınganlık gösterecek bir durum yok. TSK’yı hedef alma düşüncesi olmamıştır” dedi.