ABD'de 20 Ocak'ta başlayan Donald Trump döneminin Türkiye'ye en üst düzey ziyareti bugün yapıldıç

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı kabul etti.

ADİL ÖKSÜZ GÜNDEMDE

Yıldırım dün canlı yayında gerçekleştirdiği konuşmada "Adil Öksüz'ün çok kilit bir isim olduğunu biliyoruz darbe girişiminde. Amerika'nın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan aranmış olması, bunun ifadelere girmiş olması ve 'konsolosluğun vizesini iptal etmek için aradık 15 Temmuz'un faillerinden birinin vizesini hemen iptal ettik' gibi bir resmi açıklama bu. Yersen.

Tabi başka şeylerde var mı yok mu bakmak lazım. Her iş bitti de o mu kaldı diye sormaktan insan geri duramıyor." diye konuşmuştu.

Başbakan Binali Yıldırım daha önce de Adil Öksüz ile ilgili ABD hakkında sert açıklamalar yapmıştı.

Başbakan Binali Yıldırım, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin elebaşlarından Adil Öksüz'ün Amerika Başkonsolosluğu tarafından 21 Temmuz'da arandığının ortaya çıkmasının ardından ABD yazılı bir açıklama yaparak "Emniyet bizden vizesinin iptalini istedi zaten sık sık gidip geliyordu. Biz de vizesini iptal etik ve bunu kendisine bildirmemiz gerekiyordu yasal olarak onun için aradık" demişti.

"HER İŞ BİTTİ DE O MU KALDI? YERSEN!"

ABD'nin Adil Öksüz'ü aramasını ve ardından yaptığı açıklamayı değerlendiren Yıldırım şunları söyledi:

Adil Öksüz'ün çok kilit bir isim olduğunu biliyoruz darbe girişiminde. Maalesef şu anda da firari durumda. İlk ifadesinde buraya tarla bakmaya gelmiştim filan gibi bir ifadeyle geçiştiriyor ve firari durumda. Amerika'nın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan aranmış olması, bunun ifadelere girmiş olması ve konsolosluğun vizesini iptal etmek için aradık 15 Temmuz'un faillerinden birinin vizesini hemen iptal ettik gibi bir resmi açıklama bu.

Yersen. ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan aranmış olması ilginç. Adil Öksüz ile ilgili tatmin edici bir yanıt olmalıydı. Ama tabi başka şeylerde var mı yok mu bakmak lazım. Her iş bitti de o mu kaldı diye sormaktan insan geri duramıyor.

Kaynak: En Son Haber