Başbakan Binali Yıldırım, Jandarma Genel Komutanlığında Asayiş ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda terörle mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, yaptığı konuşmada, "Şunu gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz. PKK terör örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkanı yok. Bundan sonra terör örgütünün yurt içindeki faaliyetlerinin sonuna gelmesine çok az bir şey kalmıştır." dedi.

Başbakan Yıldırım konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Hem jandarmamız hem polisimiz hem de güvenlik korucularımız ve Silahlı Kuvvetler mensuplarımızın asla kış uykusuna yatmak gibi bir düşünceleri yok. Ülkenin her köşesinde, dağda, şehirde, bayırda amansız bir takiple teröristleri, kış yapılanmasına fırsat vermeden, göz açtırmadan bulundukları yerde imha etmek için her türlü çalışmayı ve gayreti göstermektedir."

Başbakan Yıldırım, savunma sanayisinde yüzde 65 düzeyinde yerli ve milli imkan ve kabiliyete ulaşıldığını ifade ederek, "Savunma sanayimizin toplam proje sayısı 66'dan 553'e yükselmiş, toplam proje bedeli de 5 milyar dolardan 60 milyar doların üzerine çıkmıştır. Savunma sanayi sektör cirosu 1 milyar dolardan 6 milyar dolara erişmiştir." açıklamasını yaptı.