Veysi Kaynak, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin Kahramanmaraş'ta yaptığı programda iş adamları ile bir araya geldi. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Fatih Mehmet Erkoç, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan'ın da katıldığı toplantıda konuşma gerçekleştiren Veysi Kaynak, TÜİK'in açıkladığı verilere göre Türkiye'nin 2016'da yüzde 2.9'luk bir büyüme ortaya koyduğunu dile getirdi.

"MİLLET İRADESİ ÜZERİNE HİÇBİR ŞEY OLMAZ"

16 Nisan'da gerçekleştirelecek referandumun millet iradesinin yönetime yansıyacağı bir referandum olacağını söyleyen Veysi Kaynak, "Millet egemenliği ve millet iradesi üzerinde hiçbir şey olmaz. Çünkü bizim milletimiz basiretlidir, bizim milletimiz yanlış yapmaz. Azıcık yanlış yaptığında da kendisi düzeltir başkasına fırsat vermez. 1999'da rahmetli Ecevit'i birinci parti yaptı, hemen 3 sene sonra 2002'de yüzde 1'in altına düşürdü. Millet kendi yanlışını kendisi düzeltir, kendisi telafi eder" dedi.

Veysi Kaynak, "Fesih ile yenileme arasında olağanüstü bir fark var. Bu meclisi feshetmek demek, milleti feshetmek demektir. Buna da zaten Allah'tan başka kimsenin gücü yetmez" dedi.

Kaynak: DHA