Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ın 15 Temmuz şehitleri için söylediği, "O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak belirtiyorum." sözlerine dair, "Ana muhalefet partisinin temsilcileri şehitlerimize hakaret yetkisini nereden bulmaktadır? Kahraman şehitlerimize ve gazilerimize karşı yaptığın saygısız tavrın yerine, Türkiye'nin yanında milli bir duruş bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, Twitter hesabı üzerinden, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ın sözlerine sert tepki verdi.

Çavuşoğlu, açıklaması şuy şekilde:

"15 Temmuz’da demokrasimize göz diken hainlere karşı milletimizin ortaya koyduğu mücadeleyi itibarsızlaştırmaya yönelik açıklamaları kınıyorum. Aziz milletimizin kahramanlık destanına 'tiyatro' diyenler bu ülkeyi ve demokrasimizi savunmaktan 'kontrollü kaçışı' devam ettiriyor. Ana muhalefet partisinin temsilcileri şehitlerimize hakaret yetkisini nereden bulmaktadır? Kahraman şehitlerimize ve gazilerimize yönelik saygısız tavrın yerine, Türkiye'nin yanında milli bir duruş bekliyoruz."

15 TEMMUZ DERNEĞİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayında toplanan 15 Temmuz Derneği üyeleri ve 15 Temmuz gazileri, ellerinde çeşitli dövizler taşıdı.

15 Temmuz Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik, gazetecilere verdiği demeçte, Akaydın hakkında, "O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum." ifadeleri sebebiyle suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.