Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum öncesi vatandaşlara yön vermeye çalışan Avrupa'ya çok sert sözlerle cevap verdi.

Avrupa'nın hayır kampanyası yapanların başını çektiğini dile getiren Başbakan Yardımcısı Canikli, "Madem şu anda Türkiye'de uygulanan hükümet sistemi çok iyi, madem o kadar güzel, buyurun siz de aynısını alın kendi ülkenizde güzel güzel uygulayın." dedi.

Nurettin Canikli, açıklamalarını şu sözler ile sürdürdü; "Avrupa'ya da şunu sormak lazım, Avrupa şu anda 'hayır' kampanyasını yürütenlerin başını çekiyor, bu hayırcılarla birlikte. Bizim sistem madem o kadar iyiyse, o kadar güzelse Almanya, Belçika, Avusturya, Hollanda, niye kendi ülkelerinizde bu sistemi uygulamıyorsunuz? Madem şu anda Türkiye'de uygulanan hükümet sistemi çok iyi, madem o kadar güzel, buyurun siz de aynısını alın kendi ülkenizde güzel güzel uygulayın. Kendi ülkelerinde böyle bir sistemi uygulamıyorlar, orada tek adamlık var, orada tek adamlığı savunuyorlar, uyguluyorlar."

Kaynak: En Son Haber