Başbakan Yardımcısı olan Bekir Bozdağ Almanya ile Türkiye arasında meydana gelen siyasi meselelerin artması ile yeni açıklamalarda bulundu. İşte Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ' ın açıklamaları:

"Farkındasınızdır ki daha önce kaçak Zekeriya Öz, Celal Kara gibi eski Cumhuriyet Savcıları' nın Almanya' da görüldüğüne yönelik ihbarlar gelmişti. Türkiye' nin isteklerine pozitif bir yanıt verilmemişti, vermediler daha doğrusu. FETÖ firarisi Adil Öksüz ile alakalı hususda da şimdiye dek pozitif bir yanıt gelmedi. Biz, bu isteklerimizin takibinde kalmaya devam edeceğiz." dedi.

"ALMANYA'DA RESMİ TELEVİZYONDA "HAYIR" KAMPANYASI YAPILDI" AÇIKLAMASI...

Türkiye' de halk oylaması (referandum) esnasında Almanya hükümetinin tavrına da değinen Başbakan Yardımcısı olan Bozdağ konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Bildiğiniz gibi Türkiye' de halk oylaması gerçekleşti ve o süre zarfında 'evet' 'hayır' olayı devam ettirildi. Almanya hükümetinin yürüttüğü bu kampanya esnasında sergilediği tavır çok net. Devletin resmi televizyonunda 'hayır' kampanyası yapıldı." şeklinde konuştu.

"SAYGISIZ AÇIKLAMALARI KINIYORUM"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' ın  yapmış olduğu açıklamanın gayesi, Almanya' da vatandaşlı almaya hak kazanmış, Almanya'da oy verme ve seçilme hakkı bulunan Türk kökenli vatandaşlara yönelik idi . Diğer Alman vatandaşlarına bir çağrıda bulunmadı. Buna gayeye rağmen çok küstahça beyanlarda bulundular. Bu küstah açıklamaları kınıyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.