AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım başkanlığındaki 65. Hükümet, 138 ret oyuna karşılık 315 oyla Meclis'ten güvenoyu aldı. Anayasal sürecin tamamlanmasının ardından yeni hükümet resmen kurulmuş oldu. Meclis'teki oturum sonrası Başbakan Yıldırım, ilk olarak yeni kabine üyeleriyle Anıtkabir'e gitti.

Aslanlı Yol'dan geçen hükümet üyeleri Atatürk'ün mozalesine çelenk bıraktı. Beraberindeki bakanlarla Misak-i Milli Kulesi'ne geçen Yıldırım, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Burada kısa bir konuşma yapan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti 65. Hükümeti görevine başlamış bulunmaktadır. Türkiye'yi yönetme görevini üstlenmiş hükümet olarak ülkemizi yüceltmeye milletimizin itibarını artırmaya devame edeceğiz. Ülkemize hizmet etmeye kararlıyız. Bütün gayretimiz vatandaşlarımızın barış içinde yaşadığı itibarlı bir Türkiye için. Demokratik standartları ileri bir seviyeye ulaştırmanın mücadelesini sürdüreceğiz. Bu vesileyle sizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz."

Yıldırım, İsmet İnönü'nün kabrini ziyarete geçerken Anıtkabir'i ziyarete gelen vatandaşlarla bir süre sohbet etti.İLK MÜDAHALE SAĞLIK BAKANI'NDAN

Bayılan askerle ilgili kısa bir açıklama yapan Başbakan, "Ayakta kaldığı için tansiyonu düşmüş ama Allah'a şükür toparladı. Sağlık Bakanımız her zaman hazır ve nazır" ifadelerini kullandı.

Sabah