Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada "Gündemde yoğunluk yaşıyoruz, özellikle gündemin ağırlığı yaz aylarından sonra ekonomi ile daha da yoğunlaşacak. Ekonomiyle ilgili yeni hazırlıklarımızı hayata geçireceğiz." dedi. Yenimahalle ilçesindeki Abdülkadir Geylani Camisi'nde Cuma namazını kılan Yıldırım, namaz çıkışında gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım’a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mahkumlarına ilişkin tek tip kıyafet uygulamasınahakkında hazırlıkların sorulması üzerine, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e ‘Durum nedir?’ diye sordu. çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyen Adalet Bakanı Gül, kamuoyuna haber vereceklerini ifade etti. Gazetecilerden birinin ‘Çalışmalar ne noktada, renk belirlendi mi?’ sorusuna Başbakan Yıldırım, ‘Sahibine soralım’ diyerek sözü Adalet Bakanı Gül’e bıraktı. Gül, karar netleşince haberini vereceklerini söyledi.

Başbakan Yıldırım, cuma namazından çıktıktan sonra kendisini bekleyen basın mensuplarıyla selamlaştı.Sonrasında Abdülkadir Geylani Camisi'nin avlusundaki kız Kur'an kursuna misafir olan Başbakan Yıldırım’ı, Adalet Bakanı Gül, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile milletvekilleri ve diğer yetkililer eşlik ederek yalnız bırakmadı.