Başbakan Yıldırım, verdiği iftar yemeğinde " Problemleri hep beraber ortak akıl yolu ile çözeceğiz. Çünkü Türkiye’nin buna ihtiyacı var " diyerek temsilcilere seslendi.

BAŞKENT ANKARA'DA İFTAR YEMEĞİ

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde verdiği iftar yemeğinde işçi, işveren ve memur sendikalarının temsilcilerine seslendi. İş hayatının değişilmezi olan işveren, işçi ve memur, bütün hepsini bir çatı altıda görmekten dolayı memnun olduğunu belirtti.

Ramazan-ı Şerif’in Türkiye’ye, millete, Alem-i İslam ve insanlığa bereket ve hayır getirmesini dileyen Başbakan Yıldırım, "Umuyoruz ki bu ramazan uyanışa, coğrafyamızda yaşanan acıların son bulmasına vesile olur, bütün insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirir." ifadesini kullandı.

Şenoba’da 13, Şenyayla'da 3 askerimizin dün şehit düştüğünü vurgulayan Başbaka Yıldırım, elim helikopter kazasında ve 15 Temmuz hain darbe girişimindeki şehitlerimizin yanı sıra vatan müdafasında cesurca gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içen bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diledi.

Başbakan Yıldırım, "Başımız sağ olsun. Şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacağımızdan hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın" diye ekledi.
Sendikacılar ve siyasetçilerin aynı kaderi paylaştığını belirten Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

GÜNDÜZ İŞTE AKŞAM DEMOKRASİ NÖBETİNDE

"Hain terör örgütü FETÖ' nün, devletimize ve milletimize bomba atan asker kılığına girmiş teröristlere, acımadan haince, ağır silahlarla milletin üzerine ateş yağdıran, demokrasiyi, hukuk devletini parçalamaya kalkışan bu alçaklara, milli iradeye, bayrağımıza sahip çıkarak en güzel cevabı verdiniz. Demokrasi nöbetlerinde de milletimiz içerisinde sizler bir ay boyunca bu ülkenin hem demokrasisine sahip çıktınız hem de ekmeğini aşını büyütmek için kesintisiz çalıştınız. Gündüz işte akşam da demokrasi nöbetlerinde yer aldınız. Verilen mücadele sadece memur, işçi hakları, özlük haklarıyla kısıtlı bir mücadele değildi. Bu mücadele Türkiye’nin istikbal, istiklal ve demokrasi mücadelesiydi. Birliğimize, dirliğimize, bağımsızlığımıza sahip çıktığınız için sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum."

Konuşmasında İşsizliğe de değinen Başbakan Binali Yıldırım,

İşsizliği mutlaka tek haneye düşürmek mecburiyetindeyiz"
Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde başlattığı istihdam seferberliğine sahip çıkıldığını gördüklerini aktaran Başbakan Binali Yıldırım, hem kamuda sektör hem de özel sektörde 1 milyon 200 bini aşkın istihdam, iş gücü sağlandığını ve böylece işsizlik seviyesinin aşağı çekildiğini vurguladı.