Resmi ziyaret için Vietnam'a giden Başbakan Binali Yıldırım, burada basının sorularını yanıtladı. Vietnam ziyaretini değerlendiren Başbakan Yıldırım, "Vietnam'la Türkiye 39 senedir diplomatik ilişki içerisindeler. Fakat senedir, karşılıklı hiç ziyaret olmamış. İlk Türk başbakan benim. Geldiğimiz ilk andan itibaren çok yakın ve sıcak bir ilgiyle karşılandık.

Başbakan Binali Yıldırım, Singapur'da dünyaca bilinen Botanik Bahçesi içinde yer alan Ulusal Orkide Bahçesi'ni gezdi. Bahçede yetişmiş olan ve dünyada benzeri olmayan orkide türüne, Yıldırım'ın adı verildi.

Resmi programına devam eden Başbakan Yıldırım, ziyaretinin ikinci gününün ilk programında, yanındaki bakanlarla Singapur Botanik Bahçesi'ne gezdi.

Dünyanın en nadide çiçeklerinin bulunduğu bahçeye ilişkin yetkililerden bilgi alan Binali Yıldırım, daha sonra Ulusal Orkide Bahçesi'ni ziyaret etti.

Bahçede yetiştirilen ve dünyada benzeri bulunmayan orkide türüne, Başbakan Yıldırım'ın ismi verildi.

Çiçekle ilgili Ulusal Orkide Bahçesi Müdürü Dr. Kwik Tan'dan bilgi alan Yıldırım, orkidenin bulunduğu saksıya isim çubuğunu yerleştirdi.

Ceket giyilmeyen ve kravat takılmayan törende Başbakan Yıldırım, daha sonra devlet büyüklerinin adlarının verildiği çiçek isimlerinin kayıtlarının yer aldığı anı defterinde, adı verilen çiçekle ilgili sayfaları imzaladı.