Başbakan Binali Yıldırım, Ardahan'da halka seslendi.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

HAYIR'DAN HAYIR GELMEZ EVET DE BEREKET VARDIR

Bunların Ardahan'da gösterecekleri bir dikili ağacı yok. Hiçbir hizmetleri yok. Ancak hizmetleri engellemek için ellerinden geleni yaparlar, yaptılar, yapmaya da çalışıyorlar. Varolan projeleri, hizmetleri durdurmak için denemedikleri yolu bırakmıyorlar. Bunların işi hiçbir zaman iş yapmak olmadı. Ağustos'ta suya girseler baltakesmez buz olurlar. Ne zaman iktidara ortak oldularsa o zaman Türkiye ekonomik kriz yaşamıştır. Dizboyu yoksulluk, benzin kuyrukları, sanayağı kuyrukları, gazyağı kuyrukları, tüp kuyruklarını bunların döneminde gördük. Şimdi de memleketin yükselişini durdurmak için 'hayır' diye yollara düştüler. Hayırdan hayır gelmez, evet de bereket vardır.

MİLLET 16 NİSAN'DA SANDIĞA GİDECEK TÜRKİYE ŞAHLANACAK

Ülke kalkınmasın, büyümesin, küçük olsun benim olsun. Darbelere, vesayetlere, kumpaslara bunlar kapıyı kapamadı. Sadece AK Parti yaptı diye 15 yıllık kazanımların bir anda yok olsun gitsin, ona razılar. Hayır diyerek teröre, kutuplaşmaya zemin hazırlıyorlar. Vakti zamanında memleketi yönetemeyenler şimdi Türkiye'nin geleceği hakkında ahkâm kesiyorlar. Benim vatandaşım, Ardahan'lı bunun hepsini biliyor, herşeyin farkında. 16 Nisan'da bu hayırcılar korosuna Ardahan dersini verecek. Milletimiz 16 Nisan'da yetkiyi ele alacak, sandığa gidecek, evelallah sandıkları evet, evet, evet diye dolduracak. Evet oylarıyla Türkiye şahlanacak.

AVRUPA'NIN SİYASETİNİ ARTIK TÜRKİYE BELİRLİYOR

Avrupa'da bazı ülkeler ve CHP hayırcı ekibiyle aynı şarkıyı söylüyorlar. Almanya, Hollanda yöneticilerini burudan kınıyorum. Almanya'da, Hollanda'da yaşayan milyonlarca kardeşimiz, soydaşımız yıllardan beri o ülkelerin ekonomilerine katkı sağlıyor. Esasında Almanya, Hollanda'da orada yaşayanların büyük bir kesimi Türkiye'ye karşı düşman değil dost. Ama yöneticiler seçim olacak, fazla oy almak için oturuyorlar, yatıyorlar, kalkıyorlar Türkiye. Türkiye olmayınca işleri rast gitmiyor. Yahu bu Türkiye ne kadar büyük memleket. Avrupa'nın siyaseti de artık Türkiye'den belirleniyor. Bilsinler ki, bunlar bizi kutlu yolculuğumuzdan döndüremezler.

ARDAHAN'A PLAKASI KADAR BÖLÜNMÜŞ YOL YAPTIK

Türkiye evetlerle Avrupa'yı inletecek. 16 Nisan'da Avrupa'ya cevap verecek. 15 yılda Ardahan'a yatırımlar yatırım yaptık. Ardahan serhat şehrimiz, doğuda bizim teminatımız. 2008'de Ardahan Üniversitesi'ni kurduk. Üniversite öğrencileri için yurtlar açtık, gençlik merkezleri yaptık. Devlet hastanesini açtık. 4 bin kapasiteli bir pazar yeri kurduk. Ardahan'a doğalgaz getirdik. Göreve geldiğimizde Ardahan'da 1 km. bile bölünmüş yol yoktu. Yolları böldük, milleti birleştirdik. 15 yılda Ardahan'a plakası kadar 75 kilometre bölünmüş yol yaptık.

ARDAHAN'DA ILGAR VE SAHARA TÜNELİ'Nİ YAPIYORUZ

Ardahan Cumhurbaşkanlığı referandumunda yüzde 66 destek verdi. Aradan 10 sene geçti. Her seneye bir puan koysak plaka kadar, yüzde 75. Nisan'da yüzde 75 tamam mı? İnanıyorum ki, Ardahan destan yazacak. Şimdi sıkı durun: Ardahan-Türkgözü arasında tünel yapıyoruz. Ilgar geçiti geçit vermek olmaktan çıkarılacak. Yaklaşık 10 kilometreyi bulacak. Sahara Tüneli'ni de yapıyoruz. Sahara Tüneli ile Ardahan-Artvin komşu kapısı haline geliyor. Bu da 12 km. Dünyanın beşinci uzun tüneli. Bunun projesi 2 katrilyon. Helal olsun. Ardahan üzerinden Doğu Karadeniz'i, Anadolu ile Doğu Anadolu ile birbirine bağlıyoruz.

BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU'NA ARDAHAN'I DA BAĞLIYORUZ

Bakü-Tiflis-Kars projesi demiryoluna Ardahan'ı da dahil ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Beşikkaya ve Bulmadere barajlarını da yapmaya karar verdik. Ardahan'ı mera hayvancılığı için merkez haline getiriyoruz. Sizlerin deskteği ile 15 yıldır hizmet üstüne hizmet yaparak bugünlere geldik. Bir Türkiye'yi üç Türkiye yaptık. 2007 halkoylamasında Ardahan görevini yaptı. Şimdi 16 Nisan var. Ülkemizin geleceği için, evlatlarımızın aydınlık yarınları için 16 Nisan'da sandığa gidiyoruz değil mi? Ardahan'ı cazibe merkezi programına dahil ettik. Yani buraya yeni yatırımcılar gelecek. Buraya yatırım yapanlar birtakım destekler alacaklar. Dolayısıyla yatırımını Marmara'da, batıda yapmak yerine buraya gelince daha kârhlı olacak. Burada iş alanları olacak, aş olacak, fabrikalar olacak. Artık Ardahan göç veren il olmayacak.

TÜRKİYE'NİN İÇE KAPANMASINA MÜSAADE ETMEYİZ

Son 15 yılda ekonomide, siyasette, yönetimde elde edilen başarıları daha da arttırarak geleceğe taşıyacağız. Güçlü Türkiye için daha çok çalışacağız, daha çok eğiteceğiz. Türkiye'nin sağırlaştırılmasına, içine kapanmasına asla izin vermeyeceğiz. Birlik, beraberlik içinde tek yürek halinde yürümeye devam edeceğiz. Bütün hayalleri tek tek gerçeğe dönüştüreceğiz. Marmaray'ı, Avrasya'yı, Yavuz Sultan Selim'i, Hızlı Trenler, dünyanın en büyük havalimanı, şehir hastanelerini yapı, milletimizin emrine verdiysek, gelecekte sizin hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek bir sistemi 16 Nisan'da inşallah sizin önünüze getiriyoruz.

Kaynak: Star