Barış Pınarı Harekatı Sonrası Sessizlik!

Barış Pınarı Harekatı kapsamında dün akşam saatlerinden itibaren topçu atışlarıyla hedef alınan Suriye'nin Tel Abyad kentinde bugünün ilk saatlerinden itibaren sessizlik etkili oluyor.

Barış Pınarı Harekatı Sonrası Sessizlik!

Barış Pınarı Harekatı kapsamında dün akşam saatlerinden itibaren topçu atışlarıyla hedef alınan Suriye'nin Tel Abyad kentinde bugünün ilk saatlerinden itibaren sessizlik etkili oluyor.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu etkisiz hale getirmek, bölgede barış ve huzuru sağlamaya yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatı dahilinde önceki gün akşam saatlerinden itibaren topçu atışlarıyla hedef alınan Tel Abyad'da bu sabah sessizlik etkili oluyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan harekat kapsamında Tel Abyad ve çevresinde bulunan terör mevzilerine yönelik gece yarısına kadar devam eden obüs ve tank atışları, gecenin ilerleyen saatlerinde azaldı. 

Harekat kapsamında TSK birlikleri, gece boyunca çeşitli noktalardan Tel Abyad tarafına geçiş yaptı. Günün ilk ışıklarına kadar Tel Abyad ve çevresinde herhangi bir çatışma sesi duyulmazken, kent merkezinde sessizlik hakim oluyor. 

Operasyon gerçekleşmeden önce sınıra yakın olan terör mevzilerinde görüntülenen örgüt mensuplarının da sabah saatlerinde mevzilerde olmadığı belirlendi.Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri