Barcelona’da bir minibüsün kalabalığın arasına girmesinin ardından sonra iki silahlı kişinin bir restorana girdiği açıklandı. Olaydan kısa bir zaman sonra, yerel medya silahlı iki şüphelinin şehirde bir restauranta girdiğini ilan edildi. 

La Boqueria Market bölgesinde silahlı iki şüphelinin bastığı lokantadan silah seslerinin yükseldiğini belirtti. Restorana baskın yapan kişilerden birinin minibüsün şöförü olabileceği de iddia edildi.

Barcelona'daki iki terör saldırısından sonra Türkiye'den de kınama mesajları yayınlandı.

Saldırılardan sonra Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Twitter'dan yaptığı açıklamada, 'Bu alçakça terör eylemini güçlü bir şekilde kınıyoruz. Ve İspanya ile dayanışma içerisindeyiz. Düşüncelerimiz ve dualarımız Barcelona ile." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan da şu açıklama yapıldı:

“Terör belasının gaddar yüzünü bir kez daha ortaya seren ve tüm insanlığı hedef alan bu menfur saldırılar sonucunda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Dostumuz ve müttefikimiz İspanya’yla terörizme karşı mücadelede dayanışma içinde olduğumuzu ve gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceğimizi bir kez daha yineliyoruz.”