FETÖ firarisi Fetin ve Fatih Kazancı kardeşlerin ABD’de seramik ve mermer işi yaptığını belirleyen AA muhabirleri aileye ait Tile Optima ve Firuze isimli mermer ve seramik işletmelerini Virginia ve New Jersey'de görüntüledi.

Rodi Giyim için Bank Asya’dan 100 milyon TL değerinde batık kredi aldığı tespit edilen Fetin Kazancı’nın Virginia'da işlettiği Firuze isimli mermer ve seramik satış deposunda oğulları Selman ve Yasin Kazancı AA kameralarına yakalandı.
Sosyal medyada FETÖ lehine paylaşımlarıyla bilinen oğul Selman Kazancı'nın Twitter hesabından seçimler öncesi AK Parti seçmenlerine karşı küfür mesajları paylaşılmış, tepkiler üzerine hesabının hacklendiğini, mesajların kendisine ait olmadığını öne sürmüştü.

AA muhabirine yakalanan Yasin ve Selman Kazancı kardeşler, FETÖ şüphelisi Fetin Kazancı’nın depoda olmadığını, kendilerinin de Fetin Kazancı ile herhangi bir akrabalık bağlarıın olmadığını iddia ederek yalnızca onun işçileri olduklarını öne sürdü.
AA muhabirinin kendisine Selman Kazancı olduğunu söylemesi üzerine bulunduğu mermer kamyonetinden inip hızla içeri giren Selman Kazancı depolarının kapısını kilitlediı ve polisi aradı. Daha sonra dışarı çıkan Selman Kazancı polisi beklerken AA muhabirlerinin ilettiği sorulara net yanıt vermekten kaçındı.

Diğer taraftan abisi Yasin Kazancı ise AA ekibine kameralarını kapatmasını istedi.

İşletmeye gelen polis AA ekibini bölgeden uzaklaştırdı.


"VATANSIZLAŞTIM ALDIĞIM PARAYA BAKARIM"


Fetin ve Fatih Kazancı’nın New Jersey eyaletindeki "Tile Optima" isimli işletmesini kayda alan AA ekibi kendisini işletmenin müdürü olarak tanıtan Mehmet adlı şahsın fiziki saldırısına uğradı.

FETÖ İLİŞİKİSİ 1970'LERE DAYANIYOR


İflas eden Rodi Giyim'in sahibi Fatih Kazancı, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in İzmir'e geldiği 1970'li senelerde yanında yer alan ve 1980'li senelerde ise Akyaka Vakfı'nı kuran kurmayları arasında bulunuyordu.

Geçtiğimiz sene aralık ayında vakfa karşı İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şubesinin gerçekleştiridiüi operasyonda içlerinde Fatih Kazancı’nın da yer aldığı 18 şüphelinin evlerine baskın yapılmıştı. Baskında şüphelilerden 8'i gözaltına alınmış ve ismi gözaltı listesinde olan Fatih Kazancı yurtdışında olduğu için gözaltına alınamamıştı.

BANK ASYA'NIN BATIK KREDİLERİNİ KULLANMIŞ


Öte yandan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) murakıp raporlarına göre Fetin Kazancı’nın 2014 yılında iflasın eşiğinde olan Bank Asya’dan 100 milyon TL değerinde batık kredi aldığı ortaya çıkmıştı.