Üniversite öğrencileri Alexandra Sabuncu (21) geçen cumartesi günü önce havuza gitmek için arkadaşları ile buluştu. Sonrasında da saat 18:30 sularında Etiler'deki arkadaşları Jason Yusuf Levi'nin (24) evine gittiler. Saat 20:45'i gösterdiği zaman Sabuncu, İstanbul'un en pahalı sitelerinin yer aldığı Adnan Saygun Caddesi'ndeki kaldırımda ağır yaralı biçimde yatıyordu. Hemen hastaneye sevk edilen Sabuncu, gerçekleştirilen ameliyatlar ile hayata tutundu. Bu esnada aynı evde oldukları bildirilen arkadaşları ifadelerinde ise Alexandra'nın aile problemlerinin olduğunu, alkol ve uyuşturucu almasının ardından dubleks dairenin teras katından atladığını öne sürdüler. Fakat olay sırasında orada olan bir görgü tanığı 3 erkeğin olay yerinden kaçarak uzaklaştığını söyledi.

ŞÜPHEYLE BAKIYORUZ

Kızlarının intihar haberiyle kahrolan Sabuncu ailesi, Alexandra'nın yaşam dolu bir genç olduğunu ve intihar edemeyeceğini öne sürerek meselenin hukuki kısmının araştırılması için Avukat Ece Dayıoğlu'na vekalet verdiler. Avukat Dayıoğlu'nun meseleyi araştırmaya başlamasıyla beraber de ortaya ailenin şüphesini artıran detaylar çıktı.

ÜÇ ERKEK KOŞARAK UZAKLAŞTI

Olayın meydana gelmesinin sonrasında bir görgü tanığı avukatlara giderek olay yerinden üç erkeğin koşarak uzaklaştığını söyledi. Avukat Ece Dayıoğlu, K.K. isimli görgü tanığının ifade vermesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuru yaptıklarını söyledi. K.K.'nın ifadesini ise şöyle açıkladı: "Olay günü Alexandra terastan düşmesinin ardından Jason hemen yanına gittiğini ifade etmişti. Kate ise Alexandra'nın yanına hiç gitmemişti. Fakat olaya tanık olan K. K., bize 'Olay olduktan yaklaşık bir dakika ardından yaralının yanına gittim. Bilincini açık tutmak için çaba gösterdim. Bu esnada 3 erkek şahıs binadan çıkarak hiçbir şey olmamış gibi koşarak gittiler' dedi. Eğer bu doğru ise intiharı bırakın düşme olayı bile mümün değil."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.