ÇAY DEMLEMEK İSTERKEN CİĞERLERİMİZİ YAKTILAR

Balıkesir'e bağlı  olan Ayvalık ilçesinde çıkan yangında, 2 dönüm makilik alanda zarar oluştu. Balıkesir Orman Bölge Müdürü olan Metin Kırcı yapmış olduğu beyanda, Türkiye' nin en büyük doğal parkı Ayvalık Adaları Tabiat Parkı sınırlarındaki ormanlık arazide çıkan yangının 2 vatandaşın çay demlemek için yaktığı ateşin sebep olduğu iddiası ortaya atıldı.

Yangına hemen müdahale edildiğini belirten Balıkesir Orman Bölge Müdürü olan Metin Kırcı, "Vatandaşlar, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından yangına müdahale edilerek, kontrol altına alındı. Çıkan yangında 2 dönümlük alan zarar gördü. Soğutma çalışmaları devam etmekte." dedi.
Bu arada, ateş yakarak yangına sebep oldukları iddia edilen biri kadın 2 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı ifade edildi.

Daha önce de Muğla'da yangınların çıkması akıllardaki şüphe duygusunu canlandırmakta.

DAHA ÖNCE MUĞLA'DA DA YANGIN ÇIKMIŞTI

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bir hafta içinde üçüncü defa yangın çıkması çevre sakinlerini tedirgin etmişti. Ortaca ilçesindeki ormanlık alan bir hafta içinde tam üç defa yandı alevlerin büyümesiyle itfaiye ekipleri alevleri kontrol altına almakta güçlük çekti itfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesiyle alevler büyümeden kontrol altına alınmıştı.