Balıkesir'de Bir Okulda Öğrenciler Deterjan Üretiyor

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bulunan Recep Gençer Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesini ziyaret eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, okul hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Balıkesir'de Bir Okulda Öğrenciler Deterjan Üretiyor

Balıkesir'de Bir Okulda Öğrenciler Deterjan Üretiyor

Bandırma Recep Gençer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 'R&G' markasıyla sıvı temizlik maddeleri üretiyor. Günlük çalışma saatlerine göre yevmiye alan öğrencilerin ürettiği temizlik ürünleri resmi kurumlara ve okullara satılıyor. Kimya Teknolojisi Bölümü öğretmenlerinin desteğiyle üretim yapan öğrenciler, okullarına katkı sağlamanın yanı sıra hem mesleklerini öğreniyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor.

MARKA DEĞERİNE KATKI SAĞLIYOR

2017 yılında kurdukları döner sermaye işletmesinde, kimya teknolojileri alanında geliştirilen temizlik ve kozmetik ürünlerinin üretimini, Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi DÖSE işletmesi adına tescillenen R&G markası ile gerçekleştiriliyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından sağlanan mali destek ile kurulan analiz laboratuvar ile üretimin her aşamasında okul bünyesinde yapılabilir olması üretim kalitesini arttırdığı gibi R&G marka değerine de önemli katkılar sağlıyor.

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNE DE KATKISI VAR 

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Bandırma Recep Gençer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince hayata geçirilen "Memleket Meselesinin Tek Çözümü İstihdam ve Kalifiye Eleman" Projesine verdiği destekler sonucunda mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve bölge sanayisine ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücü ihtiyacına katkı sağlandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri