Bakanlık Kararı! Uzmanlık Eğitimi Alan Hekimler Coronavirüse Katılacak

Sağlık Bakanlığı, coronavirüse karşı başlattığı mücadele sebebiyle personel sayısını artırma kararı aldı. Bakanlık kararına göre uzmanlık eğitimi alan doktorlar da bu mücadeleye katılacak.

Bakanlık Kararı! Uzmanlık Eğitimi Alan Hekimler Coronavirüse Katılacak

Bakanlık Kararı! Uzmanlık Eğitimi Alan Hekimler Coronavirüse Katılacak

Sağlık Bakanlığı, coronavirüse karşı başlattığı mücadele sebebiyle personel sayısını artırma kararı aldı. Bakanlık kararına göre uzmanlık eğitimi alan doktorlar da bu mücadeleye katılacak.

Resmi Gazete'de ilan edilen değişiklik ile uzmanlık eğitimi alan hekimler; olan üstü durumlarda ve hizmetin normal akışına devam edemediği hallerde, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun haricindeki aynı il sağlık tesislerine 3 ayı geçmemek kaydıyla görevlendirilebilecek.

Sağlık Bakanlığı, Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği'nde bir değişiklik söz konusu oldu. Resmi Gazete'de yerini alan yönetmelik değişikliği ile burada bulunan, 'Uzmanlık öğrencileri, uzmanlık eğitimi uygulamasından sayılmayan işlerde görevlendirilemez' fıkrası değiştirildi. Yerine şu ifade geçti:

"Ancak deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağan dışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde uzmanlık öğrencileri, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördüğü kurumun dışındaki aynı il sağlık tesislerine 3 ayı geçmemek üzere görevlendirilebilir. Bu görevlerde geçen süreler eğitim süresinden sayılır."

Yürürlüğe eklenen yönetmelik hükümleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yürütülecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR