Bakanlık Açıkladı! 8 Bin 844 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personelinin istihdam edileceğini açıkladı.

Bakanlık Açıkladı! 8 Bin 844 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personelinin istihdam edileceğini açıkladı.

Söz konusu açıklamada, "Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz." ifadelerini kullanan Bakan Koca, şöyle devam etti:

"Bu kapsamda, 3 bin 762'si hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 476'sı sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak. Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir."

Bakan Koca, 2020 yılı sözleşmeli sağlık personeli alımına esas planlama çalışmalarının da sona geldiğini dile getirerek, "Pozisyon ihdası ve açıktan atama izni için ilgili kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor." dedi.

Bahsi geçen atamaların, vatandaşlara daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli ölçüde fayda sağlayacağına inandığını bildiren Koca, atamaların sağlık camiasına hayırlı olması dileğinde bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz