Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Mahallesi sınırları içerisinde Akdeniz Sahil Yolu kapsamında yapımı süren tünellerde incelemelerde bulundu. İki bakan tünel içerisinde işçilerle birlikte yemek de yedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, beraberinde Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve milletvekilleriyle birlikte Akdeniz Sahil Yolu kapsamında yapımı süren tünellerde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından Bakın Elvan ve Arslan, tünel içerisinde işçilerle yemek yedi. Akdeniz Sahil Yolu kapsamında 14 kilometrelik güzergahta 6 tünelin bulunduğunu belirten Bakan Arslan, "Bugün tünellerde incelemelerde bulunduk. İşçi arkadaşlarımızla sohbet etmek imkanı bulduk. Bu bölgedeki yolları herkes biliyor. Zorluk derecesini, trafik çilesi anlamında şoförlerimizin yaşamış olduğu zorlu yolculuk herkes tarafından biliniyor. Akdeniz Sahil Yolu kapsamında 14 kilometrelik güzergahta 6 tane tünelimiz var. Tünellerin boyu 4 bin 100 metredir. Gezdik ve gördük. Tünellerimiz bitti. Kaplamaları yapılacak. Elektrik sistemi yapılacak. Üst yapısı yapılacak. Hedefimiz bu sene sonuna kadar 6 tünelimizi tamamlayıp insanımızın hizmetine sunmak. Bununla birlikte Akdeniz Sahil Yolu kısmının bu bölümünü tamamlamayı arzu ediyoruz. Mesafe olarak kısa gözükebilir. Ancak coğrafi yapı olarak zor. Bulunduğu coğrafi konumu ve inşaatı düşünecek olursak, çok önemli bir proje. Herkese teşekkür ediyorum. Herkes olağanüstü gayretle çalışıyor. Amacımız insanlarımızın daha rahat bir yolda yolculuk yapmasını sağlamaktır" dedi.

Bakanlar tünelde işçilerle yemek yedi

Akdeniz Sahil Yolu'nda toplam 27 tünelin olduğunu belirten Kalkınma Bakanı Elvan ise, "Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. AK Parti Hükümeti öncesinde o dönemin Ulaştırma Bakanının bir beyanı vardı. ‘Bırakın Türkiye'nin bütçesini, Avrupa'nın bütçesini aktarsanız Akdeniz Sahil Yolu'nu yapamazsınız' demişti. Gördüğünüz gibi Akdeniz Sahil Yolu'nda yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. AK Parti Hükümeti dağı dağ ile buluşturuyor. Bu yıl sonu itibari ile 6 tüneli açacağız. Bununla birlikte 10 tünelimiz hizmete girmiş olacak. Akdeniz Sahil Yolu'nda toplam 27 tünelimiz var. Diğer kalan tünellerimizinde hızla yapımını gerçekleştireceğiz. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yüklenici firma söz verdi. Bu yıl sonu ile 6 tünelimizi hizmete açmış olacağız" diye konuştu.