Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelecek.

Bugün saat 15.00'te Milli Güvenlik Kurulu, saat 18.00'de ise Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplantı yapacak.

MECLİS’İN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM'nin cumartesi günü olağanüstü toplanacağını açıkladı. Toplantı gündeminde Irak tezkeresi olacak. Toplantı, IKBY'nin 25 Eylül'de gerçekleştireceği referandumdan önce olacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM'yi cumartesi günü olağanüstü toplayacaklarını açıkladı.

GÜNDEM IRAK TEZKERESİ

Olağanüstü meclis oturumunda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak ve Suriye’ye sınır ötesi harekat yapması için hükümete verilen izni bir yıl daha uzatan tezkerenin görüşülmesi bekleniyor. Görüşülecek tezkere, 30 Ekim'de sona eriyordu.

KUZEY IRAK'TAKİ REFERANDUM

Olağanüstü toplantının Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) 25 Eylül'de yapılacak olan ve Türkiye'nin sert bir dille karşı çıktığı bağımsızlık referandumunun öncesinde yapılması dikkat çekti.

MGK ÖNE ÇEKİLMİŞTİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IKBY'deki bağımsızlık referandumu dolayısıyla Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısını 22 Eylül'e çektiklerini açıklamıştı.