Bakan Varank, Kılıçdaroğlu'na 'Tek Adam' Dedi Meclis Karıştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın TBMM Genel Kurulu'nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri, CHP sıralarında tansiyonu yükseltti.

Bakan Varank, Kılıçdaroğlu'na 'Tek Adam' Dedi Meclis Karıştı

Bakan Varank, Kılıçdaroğlu'na 'Tek Adam' Dedi, Meclis Karıştı

Bakan Varank'ın, CHP sözcülerinin “Tek adam, bu sistem, tek adam rejimi” şeklindeki eleştirilerine yanıt verirken kullandığı, “Tek adam kimdir biliyor musunuz? Tek adam Sayın Cumhurbaşkanımız değil. Sayın Cumhurbaşkanımız girdiği 14 seçimi de kazandı. Tek adam, 9 kez seçim kaybedip, koltuğu bırakmayandır” sözleri CHP'li vekillerin öfke nöbeti yaşamasına sebep oldu.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan Başkanlığı'nda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı bütçesini görüşmek üzere toplandı.

Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2020 bütçesi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek meclisten geçti.

Bakan Varank'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine CHP’li vekiller oturdukları yerden sıralara vurarak tepki gösterdi. AKP’li milletvekilleri ise Varank’ı alkışlayarak destek verdi. AK Parti’li milletvekillerinin sıralarından sözlü olarak katıldıkları tartışma bir süre karşılıklı olarak sürdü.

Varank’ın sözlerine karşılık CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan’ın kuracakları partileri hatırlatarak, Sizden gidenler neden parti kuruyorlar. Ne oldu da sizden ayrıldılar? Yeni partiler CHP’den çıkmıyor. AK Parti’den çıkıyor, neden acaba? Sayın Varank sistemi öğrenin. Sizin haddiniz değil bizi eleştirmek. Son seçimi biz kazandık. Biz size, ‘9 seçimi niye kazandınız’ diye sorduk mu? Sizin göreviniz bütçenizi sunmak iddialara yanıt vermek bütçeyi savunmak diye konuştu.

Tartışma üzerine oturuma kısa ara verildi. Görüşme, aranın ardından devam etti.

Devam eden oturumda Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2020 bütçesi, kabul edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz