17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 20°
  • Izmir 22°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na Gönderme! ''Arkasına Teneke Takılacak''

Kastamonu'da toplu açılış törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu için ''arkasına teneke takılıp gönderilecek" dedi.

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na Gönderme! ''Arkasına Teneke Takılacak''

Kastamonu’da toplu açılış töreninde konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Buradan o Kandil’deki itlere söylüyorum. Eğer bu kadar canınızı seviyorsanız Kandil’den sıvışın, zamanı geliyor, Kandil’den sıvışın kaçın" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Taşköprü Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış törenine katılım sağladı. Taşköprü meydanında büyük bir kalabalığa hitap eden Bakan Soylu, yaklaşık 9 milyon lira değerindeki tesislerin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Soylu, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum hakkında açıklamalarda bulunarak, destek istedi. Türkiye genelinde terörle mücadelenin aralıksız devam ettiğini söyleyen Bakan Soylu, operasyonların terör örgütlerinin kökü kazınıncaya kadar sürdürüleceğini kaydetti. Ülkenin birlik ve beraberliğine karşı adım atmaya kalkışanların daima bedelini ödeyeceklerini vurgulayan Soylu, “Şu anda evlatlarımız 32’nin üzerinde operasyon yapıyor. Bir taraftan Lice’de, bir taraftan Mardin’de, bir taraftan Bestler Dereler’de, bir taraftan Hakkari’de, İkiyaka Dağları’nda askerimiz, polisimiz, korucumuz büyük bir mücadele ortaya koyuyor. Hani dağlar onlarındı. Bizim aslanlarımız, bizim evlatlarımız onları kovalıyor, onlar da sıçan gibi kaçıyorlar, sıçan gibi” dedi.

“KANDİL’DEKİLER, ZAMANI GELİYOR KANDİL’DEN SIVIŞIN KAÇIN”

Kandil’e seslenen Bakan Soylu, “Kandil’den laf üretiyorlar, ’referandumda hayır deyin’ diye. O kadar yüreğiniz varsa Kandil’de it gibi saklanacağınıza bu ülkenin sınırları içine gelin de gösterelim bakalım neyin ne olduğunu. Merak etmeyin, sadece sınırlarımız içinde değil, biraz sabırlı olun. Buradan o Kandil’deki itlere söylüyorum. Eğer bu kadar canınızı seviyorsanız Kandil’den sıvışın, zamanı geliyor, Kandil’den sıvışın kaçın. Bu millete ödettiğiniz bu acının bedelini tek tek çekeceksiniz. Daha geçen hafta 60’a yakın teröristi etkisiz hale getirdi bizim evlatlarımız. Tek tek her yerde büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. Kim bu ülkenin birliğine, dirliğine, kardeşliğine, karşı bir adım atmaya çalışırsa bilesiniz ki milletimizin iradesiyle beraber bunun bedeli onlara ödetilecektir” diye konuştu.

"EVET ÇIKINCA KILIÇDAROĞLU ARKASINA TENEKE TAKILIP GÖNDERİLECEK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl genel başkan olduğunu söyleyen Bakan Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu, kaset ile genel başkan oldu. Kaseti kim yaptı? FETÖ yaptı. Peki bugünkü işbirliğinin anlamı nedir? Ya ortaktır, ya diyet ödüyor, ya da esirdir esir. CHP’li kardeşlerimize söylüyorum. Bu adam SSK’yı batırdı, CHP’yi de batıracak, sizi de yanlış istikamete sürüklüyor. Ne olursunuz bunun dediklerine uymayın. Bunun dedikleri ülkede fitneyi, fesadı ortaya koyabilmek için, bu ülkenin güçlü, zengin, özgür olmasını engelleyebilmek içindir. Ne söylediğini biliyor ne de yaptığını. ’Sanki uzayda yaşıyor’ deyince alınmışlar. Bu memleketin PKK ile FETÖ ile mücadelesinde hiçbir katkı sunmayacaksın, ardından onların değirmenine can suyu taşıyacaksın. 16 Nisan akşamında sandıklardan ‘evet’ oyunun çıkmasıyla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına teneke takılıp gönderilecek" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber 7

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri