İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Diyarbakır'a bağlı Lice ilçesinde AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan' ın evinin önünde uğradığı silahlı saldırı eylemine dair, "Lice İlçe Başkan Yardımcımız, kıymetli dava arkadaşımız, vatansever ve kardeşlik duygusu yüksek, insanlık duygusuyla hareket eden, ablasının tarifiyle 'gönlü geniş ve yiğit' bir arkadaşımızı kaybetmenin elemi ve üzüntüsü içerisindeyiz. Orhan şehittir. Kalleşçe katledilmiştir." diyerek alçakça yapılan saldırı hakkında yorumda bulundu.

Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile sabah konuştuğunu, onların da üzüntü içerisinde olduğunu belirten Bakan Soylu, daha sonra Lice' ye geldiğini ifade etti. 

Orhan Mercan' ın eşi, çocukları ve ailesinin acısını biraz da olsa hafifletmek adına Lice' de olduğunu dile getiren Süleyman Soylu, bugün derin bir üzüntü içerisinde olduklarını vurguladı.

KANI YERDE KALMAYACAK

On binlerce vatan evladının gece gündüz demeden teröristlerin peşinde olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, dün Kilis' in hududuna saldırmak isteyen 7 terörist, Herekol Dağı lokasyonunda yaklaşık 9 terörist, bugün ise Bingöl' de 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

O HAİNLER YAKALANDILAR

Orhan Mercan' ın yapmayı planladığı bir çok planının olduğundan bahseden Bakan Soylu, Mercan' ın arkadaşları ve evlatlarının bayrağı devraldıklarını ifade etti.