Bakan Soylu: İmamoğlu'dan Özür Dilerim Ama Bir Şartla!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terörden görevden alınan belediye başkanlarını savunmak doğruysa ben milletim ve İmamoğlu'dan özür dilerim" dedi.

Bakan Soylu: İmamoğlu'dan Özür Dilerim Ama Bir Şartla!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, basın mensuplarına yönelik önemli açıklamalar yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ölü ele geçirilen DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin kız kardeşinin yakalanmasına ilişkin,"Arkadaşlarımız, orada bulunanlar gerekli tahkikatları gerçekleştiriyor." dedi.

Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'ne katılmak için gittiği Fransa’da yaptığı konuşmaya yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Daha önceki sözlerinin arkasında olduğunu söyleyen Soylu, "Bizler terörle mücadeleye baş koymuş durumdayız. Hep beraber görüyoruz, Avrupa'da bir fırsatını bulup Türkiye'yi şikayet etmek. Türkiye'nin hukuk ihlali yaptığını söylemek. Terörden görevden alınan belediye başkanlarını savunmak doğruysa ben milletim ve İmamoğlu'dan özür dilerim" dedi ve şöyle devam etti:

‘VATANI SATMAYACAĞIZ DİYE YEMİN ETTİK’

"Ama Allahınızı severseniz bu millet bizi okuttu, bize İstiklal Marşı okuttu. Bu milletin beraberliğine ahdimizi koyduk. Bu ülkenin birliği için yemin ettik. Bu milleti satmayacağız, vatanı satmayacağız diye yemin ettik. Türkiye'yi şikayet edenler nedeniyle kusurluysam kusurumu kabul ediyorum.

‘TÜRKİYE'Yİ AVRUPA'YA ŞİKAYET ETMEK AKIL SAĞLIĞI İŞARETİ MİDİR?’

Söylediğimiz her sözün arkasındayız. Bu ülkeyi şikayet edenler belli, PKK'lılar, HDP'liler sabah akşam şikayet ederler. Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet etmek akıl sağlığı işareti midir? Söylediğimiz sözün arkasındayız, bedelini ödemeye de hazırız."

BAĞDADİ'NİN KIZ KARDEŞİNİN YAKALANMASI

Geçtiğimiz günlerde öldürülen Bağdadi'nin ablasının yakalandığı operasyona da değinen Bakan Soylu "Bağdadi'nin ablası Azez'de düzenlenen operasyonda yakalandı. Arkadaşlarımız, orada bulunanlar gerekli tahkikatları gerçekleştiriyor" diye konuştu.

Bakan Süleyman Soylu bunun yanı sıra, ülke genelinde meydana gelen kaza raporlarına değinerek; "Bu yılın 10 aylık verilerini geçen yılla kıyasladığımızda, ölümlü kaza sayısı yüzde 26, can kaybı yüzde 28,5, yaralı sayısı yüzde 10,6 oranında azalmıştır." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri