Bakan Soylu, İdlib İçin 10 Briket Ev Daha Bağışladı

İçişleri Bakanı Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bir araya gelen sivil toplum kurumlarının başlattıkları 'Bir Aradayız, İdlib'in Yanındayız' kampanyası çerçevesinde İdlib'de yapılmak için 10 briket ev bağışı daha yaptı.

Bakan Soylu, İdlib İçin 10 Briket Ev Daha Bağışladı

Bakan Soylu, İdlib İçin 10 Briket Ev Daha Bağışladı

Süleyman Soylu, makamında Türk Kızılayı Başkanı Kerem Kınık, Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz, Beşir Derneği Başkanı Fatih Sarıyar ve Aziz Mahmud Hüdai Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Topbaş'ı kabul etti. Soylu, AFAD koordinasyonunda toplanan gelen sivil toplum kurumlarının başlattıkları 'Bir Aradayız, İdlib'in Yanındayız' kampanyası çerçevesinde İdlib'de hazırlanmak üzere 10 briket ev bağışı daha yaptı. Süleyman Soylu'nun bağışladığı ev sayısı 20'ye ulaştı.

'20 BİNİ TEMMUZ'UN SONUNDA BİTİRİYORUZ'

Soylu, İdlib için Türkiye'nin elinden ne geliyorsa en üst düzeyde yapmaya gayret gösterdiklerini dile getirerek, "Sırtını dönen bir Avrupa var. Sayın Cumhurbaşkanımız da 'kendi göbeğimizi kendimiz keselim' dedi o zaman. Bu durumda önce 10 bin ile başlattık nihayetinde 50 bine çıkardık. En son yaptığımız toplantıda da arkadaşlar tüm derneklerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız sağ olsunlar 45 bini taahhüt ettiler. Neticede son 5 bin de valiliklerimizden aldık. 20 binini Temmuz'un sonu itibariyle bitiriyoruz ve taşınmalar başlıyor. Bu da ayrı bir heyecan olur. Diğerlerini de bu yıl kış gelmeden bitirelim gayreti içindeyiz, TIR'larla briket gönderen valiliklerimiz var. İnşallah kış gelmeden onların sırtını yaslayabilecekleri bir duvarı orada hep birlikte inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR