İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde yaşanan olaya dair dünden itibaren gözaltı yapıldığını belirtti.

Bakan Soylu, "Bu olaydan büyük üzüntü duyduk ve valimizle beraber olay yerine ivedilikle intikal ettik. Kendilerine elimizden gelen her türlü desteği vermeye gayret gösterdik. Olaya karışanlarla alakalı gerekli tahkikat başlatıldı. Olaya karışan kişilerle ilgili gözaltılar var" dedi.

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, cezaevinde tutuklu olan eski milletvekili Aysel Tuğluk'un annesinin cenaze töreninde yaşananlara dair, "Anne ve ölüm, kimliklerin, inançların ötesinde bize hayatın kendisini sunar. Bu topraklarda bin senedir ortak hayatı paylaşıyoruz. Yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Mahir Ünal, "Anne ve ölüm, kimliklerin, inançların ötesinde bize hayatın kendisini sunar. Bu topraklarda bin yıldır ortak hayatı paylaşıyoruz. Yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz. Hükümetimiz bu konuda üzerine düşeni yapmakta ve yapmaya devam etmektedir. İçişleri Bakanlığımız ve Hükümet Sözcümüz gerekli açıklamaları yapmıştır. Acılı aileye başsağlığı diliyorum." ifadesini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesinde çıkan olaylarla ilgili soruşturma başlattı.